Slow Fashion

Od początku istnienia marki działamy w sposób zrównoważony. Jesteśmy odpowiedzialne społecznie i dbamy o środowisko naturalne. Nie chcemy bezczynnie patrzeć na degradację naszej Planety. Wierzymy, że zmiana zaczyna się tu, teraz, od nas samych, małymi kroczkami… 

Zależy nam na tym, aby utrwalać pozytywne wzorce zachowań. Dlatego filozofię marki osadziłyśmy w nurcie Slow Fashion, a nasze codzienne zadania realizujemy w myśli zasady less waste. A robimy to tak…

 

Szyjemy lokalnie

Nasze ubrania powstają w lokalnych szwalniach. Dzięki temu wspieramy rodzimy biznes i lokalne społeczności. Do minimum skracamy przy tym łańcuch dostaw, jednocześnie minimalizując ślad węglowy.

 

Certyfikaty

Bardzo starannie dobieramy materiały. Kierujemy się przede wszystkim jakością i wpływem na środowisko naturalne. Materiały, które stosujemy posiadają certyfikat OEKO-TEX standard 100. Dążymy to tego, aby stopniowo poszerzać zakres certyfikatów zgodnie z eko-trendami (m.in. w kierunku certyfikatu GOTS).

 

Małe partie

Nowe kolekcje oferujemy w przedsprzedaży. Weryfikujemy w ten sposób zapotrzebowanie. Obserwujemy zainteresowanie i doszywamy kolejne partie. Unikamy przez to nadprodukcji charakterystycznej dla nurtu Fast Fashion, który dewastuje naszą Planetę. 

 

Ponadczasowość

Nasze ubrania projektujemy tak, aby były uniwersalne. Chcemy aby zagościły w Twojej szafie na dłużej. Nie podążamy za krótkotrwałymi zrywami w modzie. Dążymy do tego, aby nasze ubrania były modne, ale jednocześnie wygodne i ponadczasowe. W ten sposób chcemy wspierać Cię w dokonywaniu odpowiedzialnych zakupów, którymi możesz cieszyć się dłużej i wykorzystywać na różne okazje. 

 

Minimalizujemy odpady

Do ścinków z produkcji podchodzimy w praktyczny i kreatywny sposób. Nie pozbywamy się ich. Nadajemy im nowe życie, m.in. w formie frotek do włosów.

 

Nie dla plastiku

Jesteśmy zdecydowanymi przeciwniczkami plastiku. Dlatego wszystkie nasze metki są papierowe. Ubrania wysyłamy do Was w kartonowych pudełkach, które z powodzeniem możecie wykorzystać dla własnych celów. W naszych paczkach nie znajdziecie też żadnych sztucznych wypełniaczy. 

 

Kupując ubrania Little John, wspierasz nasze działania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dzięki Tobie wierzymy, że to co robimy ma sens. Razem możemy więcej!

 

Nie czekaj! Dołącz do społeczności wyjątkowych kobiet #readytowearLJ.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl